26 mrt 2015 Eric Vaarzon Morel Flaminco en lente Flaminco en lente
26 mrt 2015 Iris Suyapa Lopez Wie maakt Iris Suyapa Lopez blij met een verhaaltje? Wie maakt Iris Suyapa Lopez blij met een verhaaltje?
29 dec 2014 erasmusplus.png Erasmus plus subsidie Erasmus plus subsidie
9 dec 2014 Wauwie water!.jpg Wauwie, water! Ken je deze eigenschap van water? Wauwie, water! Ken je deze eigenschap van water?
8 dec 2014 caganer.jpg De ‘Caganer’ in de Kerststal in Cataluña De ‘Caganer’ in de Kerststal in Cataluña
8 dec 2014 Cervantes.jpg Leuke culturele uitstapjes bij ‘Cervantes’ in Utrecht Leuke culturele uitstapjes bij ‘Cervantes’ in Utrecht
feria de abril.1.png
"Feria de Abril", aandacht voor de flamenco dans 29 apr 2024

Na de feesten van het vroege voorjaar, las Fallas, was het de afgelopen twee weken tijd voor de Feria de Abril in Sevilla. Ook elders in het Spaanse land kom je feria's tegen, maar vooral in het zuiden gaat dit gepaard met flamenco muziek. Ook langs de hele kustlijn zijn er flamenco dans en muziek optredens voor toeristen. 

Flamenco muziek gaat gepaard met zang, klappende handen ofwel "palmas", gitaar, cajón (houten handtrommel), soms viool en dans met stevige hakgeluiden. Gezamenlijk maken ze meestal vrij dramatische en energieke muziek door een gezamenlijk improviserende, afstemming op elkaar. 

Soms zie je de dansers hun eigen ruimte en podium opeisen en willen ze graag hun emoties uiten via de dans. Ook jonge kinderen kunnen dikwijls al prachtig die ruimte opeisen (zie de video hieronder). Dat is iets wat ik nog graag wil leren, ruimte innemen voor mezelf op een innemende manier.