23 mrt 2022 poster.png Het ruimtevaart pilotproject Het ruimtevaart pilotproject
23 mrt 2022 20220324_082844.jpg Het "Juan y Rosa" maart nieuws Het "Juan y Rosa" maart nieuws
23 mrt 2022 Schrijven met andere leerling.jpg Oproep voor penvriend(in) om in het Spaans mee te schrijven Oproep voor penvriend(in) om in het Spaans mee te schrijven
23 mrt 2022 las fallas.jpg Zing, spring met de leerlingen de lente in! Zing, spring met de leerlingen de lente in!
23 mrt 2022 madres paralelas.png Nieuwste film van Almodóvar Nieuwste film van Almodóvar
4 feb 2022 IMG-20220109-WA0004.jpg Uffelte - Flamenco weekend Uffelte - Flamenco weekend
Roscón de Reyes.jpg
Roscón de Reyes, wie kan hem zelf maken? 9 feb 2016

In Spanje is het groot feest op 6 januari ter ere van de komst van de Drie Koningen. Die kwamen destijds in het jaar 0 op bezoek bij kindje Jezus in Bethlehem die net geboren was en in een kribbe lag. Zij brachten hem cadeaus: wierook, mirre en goud. In Spanje krijgen de kinderen ook cadeaus op 6 januari. Op 5 januari komen de Drie Koningen binnen rijden in de stad op grote praalwagens.

In veel huizen wordt voor die dag lekker gekookt en gebakken. El Roscón de Reyes is dan een favoriete lekkernij. Misschien kun jij hem ook een keertje maken als er feest is in jullie huis. Het recept kun je hier vinden.