17 dec 2019 blog en andere interessante webpagina's.png Blog en andere interessante webpagina's Blog en andere interessante webpagina's
17 dec 2019 20201217_144703.jpg Extra uitdaging tijdens de lockdown Extra uitdaging tijdens de lockdown
17 dec 2019 Navidad Málaga.jpg Over de film Julieta op TV, over het inkleuren van kerstbomen en meer Over de film Julieta op TV, over het inkleuren van kerstbomen en meer
7 nov 2019 edmodo.png Edmodo, de digitale omgeving van Juan y Rosa Edmodo, de digitale omgeving van Juan y Rosa
7 nov 2019 SLO Conferentie.png SLO Conferentie in Nieuwegein SLO Conferentie in Nieuwegein
7 nov 2019 Nederlandse versie 3 delen klein.jpg Het artikel over de leerlijn Juan y Rosa en andere ontwikkelingen Het artikel over de leerlijn Juan y Rosa en andere ontwikkelingen
La tamborrada.jpg
Twitter met Juan y Rosa 10 feb 2017

De Tweets van Juan y Rosa zijn voor de begeleider en staan boordevol allerlei Spaans en Spaans-Amerikaanse culturele informatie. Meld u aan op Twitter of Facebook van ‘Juan y Rosa’ en ontvang alle Tweets.

In de afgelopen periode is een tweet over de Tamborrada in San Sebastian eruit gegaan, over een mooie Spaanse film op TV van Almodóvar ‘Abrazos rotos’ en over de documentaire op TV van ‘Krabbé zoekt Picasso’.  

La Tamborrada is een groots trommelfestijn op de dag waarop de patroonheilige van San Sebastian wordt vereerd. Op 20 januari klinkt elk jaar 24 uur lang tromgeroffel door de straten. Verenigingen, kinderen, volwassenen, iedereen doet mee. Om 0:00 uur wordt de vlag gehesen op het plein “La Plaza de la Constitución” als sein dat het feest kan beginnen. Verkleed als kok of soldaat lopen de trommelaars door de straten van de hoofdstad van Baskenland en slaan op een trommel of tonnetje. Het feest kent zijn oorsprong in 1836 toen de Franse soldaten de stad binnenvielen en dagelijks door de straten marcheerden. De mensen uit San Sebastian, de donostiarras, reageerden er op een ludieke manier op, door achter de soldaten aan te gaan lopen trommelend op watertonnetjes.